Dlaczego warto trenować sztuki walkiDziś ludzie są bardziej przywiązani do świata wirtualnego niż realnego. Dzięki technologii, która znacznie upraszcza nasze życie, mniej czasu spędzamy na aktywności fizycznej, a więcej za ekranami. Staliśmy się siedzącym pokoleniem, które jest podatne na otyłość i inne choroby związane ze stylem życia. Wszyscy wiemy, że pozostawanie aktywnym jest ważne dla dobrego zdrowia. Może pomóc Ci kontrolować wagę, poprawić krążenie, wzmocnić układ odpornościowy i zredukować stres. Ale jak pozostać aktywnym? Istnieje wiele korzyści z treningu sztuk walki - poprawia równowagę, koordynację i elastyczność; również zwiększa siłę i wytrzymałość; pomaga złagodzić stres i niepokój; zmniejsza depresję; poprawia skupienie i koncentrację; sprzyja twardości psychicznej; zwiększa pewność siebie, uwalnia Twój naturalny instynkt ( wrodzona zdolność do ochrony przed niebezpieczeństwem).

Fitness poprzez sztuki walki

Sztuki walki to przede wszystkim fitness poprzez ruch. Jest to kompletny trening dla ciała i umysłu. Zwiększysz swoją siłę, elastyczność i wytrzymałość dzięki skoncentrowanym i wymagającym treningom. Poczujesz jak Twoje ciało i umysł przekształcają się z każdym dniem. Ponieważ treningi są intensywne, zobaczysz wyniki w szybszym tempie niż w przypadku innych form ćwiczeń. Istnieje wiele rodzajów sztuk walki, które można wybrać. A to nie wszystko - sztuki walki pomagają również się zrelaksować! Większość sztuk walki wymaga utrzymania określonej postawy podczas wykonywania konkretnego ruchu. To pomaga się zrelaksować i zmniejszyć stres.

Zdrowie psychiczne

Sztuki walki to ćwiczenie umysłowe, które pomaga ci stać się psychicznie silniejszym i bardziej pewnym siebie. Jest to celowy proces samodoskonalenia, który możesz zastosować również w innych obszarach swojego życia. Będziesz zobowiązany do wyznaczania i osiągania celów w celu postępu w treningu. Pomoże Ci to stać się bardziej świadomym swoich mocnych i słabych stron. Pomaga również w ustaleniu realistycznych i zdrowych oczekiwań wobec siebie. W miarę postępów w szkoleniu, zaczniesz czuć się bardziej pewny swoich możliwości. Zdobędziesz umiejętność skupiania się na swoich mocnych stronach i poprawiania słabych. Pomoże Ci to podejmować lepsze decyzje i skuteczniej rozwiązywać problemy. Pomoże Ci również skuteczniej się komunikować i zyskać większy szacunek ze strony otaczających Cię ludzi.

Naturalny instynkt ochrony

Sztuki walki dotyczą samoobrony, ale nie chodzi w nich tylko o naukę, jak bronić się przed napastnikiem. Chodzi o wykorzystanie wrodzonej zdolności do ochrony siebie. Wielu ludzi unika treningu sztuk walki, ponieważ myślą, że nie są wystarczająco sprawni fizycznie. Myślą, że jest to tylko dla ludzi, którzy mogą uruchomić 10 mil bez zatrzymywania się. Prawda jest taka, że sztuki walki są dla każdego. To nie ma znaczenia, czy jesteś "fit" lub nie. Trzeba mieć tylko chęć do nauki. Najlepszą rzeczą w sztukach walki jest to, że może być wykonywane przez każdego. Jest to niezwykle integracyjna aktywność, która może być modyfikowana w zależności od potrzeb danej osoby. Nie musisz być sprawny, aby zacząć uprawiać sztuki walki, ale właśnie trening pomoże Ci stać się sprawny i silny z czasem. Trzeba tylko być chętnym do włożenia wysiłku.