Mieszane sztuki walki to trudny sport, który wymaga znacznej siły fizycznej, wytrzymałości i odporności psychicznejAby wypaść jak najlepiej, musisz ćwiczyć odpowiednie nawyki treningowe i dobrze się odżywiać. Właściwa dieta zapewnia niezbędne paliwo do zasilania przez trudne treningi i konkurencji. Ważne jest, aby jeść odpowiednie rodzaje żywności i uzyskać odpowiednią ilość kalorii, węglowodanów, tłuszczów, białek, witamin i minerałów, aby zoptymalizować wydajność sportową. Podczas przygotowań do zawodów ważne jest, aby dobrze się odżywiać i uzupełniać dietę witaminami i minerałami, aby uzupełnić wszelkie niedobory mikroelementów. Zdrowe odżywianie pomoże Ci osiągnąć najlepsze wyniki i uniknąć kontuzji.

Tłuszcze i Omega 3's w diecie MMA

Tłuszcz jest niezbędnym składnikiem zdrowej diety, ale wiele osób spożywa zbyt wiele niezdrowych tłuszczów, a za mało dobrych tłuszczów, które są niezbędne dla dobrego zdrowia. Zdrowe tłuszcze mogą pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca i niektórych rodzajów raka, podczas gdy niezdrowe tłuszcze mogą prowadzić do chorób serca, otyłości i raka. Zdrowe tłuszcze, takie jak tłuszcze jednonienasycone i wielonienasycone, znajdują się w żywności, takiej jak awokado, orzechy, nasiona, oliwki, ryby i oleje roślinne. Niezbędne kwasy tłuszczowe (NNKT) to zdrowe tłuszcze, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć, dlatego należy je spożywać w diecie. Kwasy tłuszczowe Omega 3 są niezbędnym kwasem tłuszczowym, który jest korzystny dla Twojego serca, mózgu i stawów. Badania sugerują, że spożywanie diety wysokotłuszczowej może zwiększyć Twoją wytrzymałość i zmniejszyć uszkodzenia mięśni po ćwiczeniach. Badanie opublikowane w Current Sports Medicine Reports wykazało, że osoby, które spożywały dietę wysokotłuszczową przez osiem tygodni, doświadczyły zmniejszenia uszkodzenia mięśni i zwiększenia wytrzymałości podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności w porównaniu z dietą niskotłuszczową.

Mikroelementy

Mikroelementy, czyli witaminy i minerały, są niezbędne dla dobrego zdrowia. Pomagają zwalczać choroby, utrzymują zdrowe ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, a także pomagają w metabolizmie i trawieniu. Wielu sportowców nie spożywa wystarczającej ilości witamin i minerałów ze swojej diety, aby wspierać optymalną wydajność sportową. Badanie opublikowane w Journal of the International Society of Sports Nutrition wykazało, że wielu sportowców ma niedobór witamin, co może negatywnie wpływać na wyniki sportowe. Aby zapewnić sobie wystarczającą ilość witamin i minerałów, warto rozważyć przyjmowanie codziennej multiwitaminy.